• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Küreklidere Şelalesi

Küreklidere Şelalesi

Küreklidere Şelalesi, Hamamlıkızık Bursa Kent Ormanı içinde bulunan Bursa’nın mutlaka görülmesi gereken önemli doğal güzelliklerinden biridir. Yaklaşık 80 metreden dökülen şelale, ülkemizin en yüksekten dökülen şelalelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Küreklidere Şelalesi; 55 çeşit ağaç türünün yer aldığı, ormanlarla kaplı bir vadide yer almaktadır. Şelaleye giden su, ormanın içinden geçen patikaların dereyle kesişmesi sonucu, bir […]

Küreklidere Şelalesi, Hamamlıkızık Bursa Kent Ormanı içinde bulunan Bursa’nın mutlaka görülmesi gereken önemli doğal güzelliklerinden biridir. Yaklaşık 80 metreden dökülen şelale, ülkemizin en yüksekten dökülen şelalelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Küreklidere Şelalesi; 55 çeşit ağaç türünün yer aldığı, ormanlarla kaplı bir vadide yer almaktadır. Şelaleye giden su, ormanın içinden geçen patikaların dereyle kesişmesi sonucu, bir noktada çoğalarak akmakta ve metrelerce yükseklikten dökülmektedir. Şelalenin olduğu bölgede çocuk parkı, tuvalet, mescit gibi mekanlarda ihtiyaçlarınızı giderme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Şelale en çok yaz aylarında ziyaretçi çekmektedir. Küreklidere Şelale’sinin olduğu bölge, vahşi yaşam gözlemi, doğa yürüyüşleri, bitki türlerini inceleme gibi pek çok farklı etkinlik için de çok idealdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?