• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çubucak Çadır Kenti Gezi Rehberi

Çubucak Çadır Kenti Gezi Rehberi

Marmaris merkeze 17 kilometre uzaklıktaki Çadır kamp yeri, Türkiye’de kamp hayatını sevenlerle ile bu yazda doluyor. Yurdumuzda az sayıda bulunan bu yer, Çadır kenti olarak ta adlandırılmaktadır. Datça yolunda kurulan Çubucak Çadır Kenti her sene belirli dönemler arasında açılır. Çevre ve Orman Bakanlığı koruması altında olan bölgenin işletimi özel yani devlete bağlı değildir. 1 Mayıs’ta […]

Marmaris merkeze 17 kilometre uzaklıktaki Çadır kamp yeri, Türkiye’de kamp hayatını sevenlerle ile bu yazda doluyor. Yurdumuzda az sayıda bulunan bu yer, Çadır kenti olarak ta adlandırılmaktadır. Datça yolunda kurulan Çubucak Çadır Kenti her sene belirli dönemler arasında açılır.

Çevre ve Orman Bakanlığı koruması altında olan bölgenin işletimi özel yani devlete bağlı değildir. 1 Mayıs’ta yaz sezonuna merhaba diyen çadır bölgesi 6 aylık serüveni ile 15 Ekim’de kapanıyor. Ancak mesire yeri olarak da tercih edilebilen bölge, yılın her günü piknikseverleri karşılıyor.

Oldukça güzel bir konumda bulunan Çubucak Çadır Kenti sahile sıfır olup tam 800 metre sahile sahiptir. Bu uzun sahilde akşamları yürüyüş yapmak ayrı bir güzeldir. Bu alanda hem çadırlar hem de karavanlar için ayrı bölgeler bulunur. Bu sayede düzenli bir yerleşme sağlanır. Ekmek fırını ve büyük bir marketi ile ani ihtiyaçlarınıza karşılık vermeye çalışan kamp yerinde, internetin olmaması ise bir dezavantaj.

Yol üzerinde olmasından dolayı bölgeye yakın köylerden gelen insanlardan her gün sabah saatlerinde pazar kurulmaktadır. Tam anlamıyla kamp hayatını yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olan çadır kentinde özel inşa edilen çamaşırhane ve bulaşıkhaneler vardır. Diğer yemek ihtiyaçlarınızı kendi yanınızda getirdiği malzemeler aracılığı ile hazırlamak zorunda olduğunuz çadır kentinde, sizden tahsis edilen miktar günlük sadece 35 TL. Bu fiyata sınırsız elektrikte dahildir. Her 15-20 metrede kurulan çeşmeler ile hiçbir su sıkıntısı da yaşanmamaktadır.

Her yaz Çubucak’ta özel eğlenceler, aktivasyonlarda yapılmaktadır. Bunların yanında deniz bisikletleri, kanonlar ve daha farklı vakit geçirmek isteyenler için bilardo, oyun salonları mevcuttur. Yemek yapmaktan hoşlanmayanlar içinse denize sıfır bölge içinde ufak bir restoran bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?